Otoczenie Janowca ma ogromny potencjał do uprawiania turystyki aktywnej. Region obfituje w niezwykłe walory przyrodnicze i kulturowe. Głębokie wąwozy lessowe, rzeka Wisła, unikalne okazy flory, siedliska rzadkich ptaków, a na tle malowniczej natury okazałe rezydencje magnackie i ziemiańskie - to wszystko zachęca mocno do aktywności i wypoczynku.

Na miejscu jest bardzo dużo szlaków turystycznych i ścieżek dydaktyczno-rekreacyjnych. Chętnie polecamy ścieżkę przebiegającą fragmentem Zielonego Szlaku im.Wincentego Pola wiodącego z Janowca do Puław. Ma ona początek w janowieckim rynku, po schodach na wzgórze zamkowe. Dalej szlak biegnie wzdłuż krawędzi skarpy wiślanej, porośniętej unikalną roślinnością kserotermiczną, z której roztaczają się wspaniałe widoki na Małopolski Przełom Wisły i położony na przeciwległym brzegu - Kazimierz Dolny.

Również mamy znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej, pokonywania nizinnych i wyżynnych terenów, lessowych wąwozów, głęboko wciętych dolin Wisły. Wytyczono szereg oznakowanych szlaków rowerowych, są również trasy nie oznakowane, ale dokładnie opisane w przewodnikach.

Swoje miejsce znajdą tutaj również zwolennicy turystyki wodnej. W pobliżu można wypożyczyć kajak i popłynąć na przykład spływem kajakowym Chodelką po Wiśle. Atrakcje zapewnia również przystań w Kazimierzu Dolnym, gdzie można popłynąć rejsem statkiem lub łodziami.

Bardzo popularna jest także turystyka konna, a dla bardziej zmotoryzowanych przejazdy samochodami terenowymi lub quadami rekreacyjnymi.
Copyright © REYPOL sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.                 Informacja o cookies            Concept, design, photos & code by Superbrand sp. z o.o.